فریبا نبی‌زاده

در جستجوی تازگی

خانه » در جستجوی تازگی

تاکنون از خود پرسیده اید،

چقدر در زندگی خود، انعطاف پذیر هستید؟

آیا تمام روز خود را کنترل می کنید تا طبق روال همیشگی به انجام امور روزانه خود بپردازید یا نه اصلا برنامه خاصی را دنبال نمی کنید و هر چه پیش آید، خوش آید؟

واقعیت این است که زندگی با تمام فراز و نشیبی که دارد مدام ما را درون دست اندازهای چالشی خود میاندازد و دوباره در سطحی صاف قرار می دهد اما این خیلی دوام ندارد و مجدد یک چاله گودتر.

کسی که بداند، چگونه از این بحران ها، گلیم خود را از آب بکشد بیرون، واقعا هنرمند است و می توان گفت فردی موفق و خوش شانس است که این توانایی و مهارت را دارد که بتواند از عهده سختی های زندگی بربیاید.

گاهی با کارهایی که انجام می دهیم، مسیر زندگی ما هم دستخوش تغییر می شود و لازم است که از خود انعطاف بخرج دهیم و به عبارتی جلوی هر اتفاقی را نگیریم.

چه بسا در این مسیر پر تلاطم اتفاقات خوبی برایمان رقم بخورد که باعث رشد و بالندگی ما گردد.

همانطور که ست گادین می گوید:

“اقدام به یک کار تازه، شروعی برای تبدیل شدن به یک فرد تازه است.”

سعی کنیم در این مسیر، بدنبال یکنواختی نباشیم، به افکار قدیمی و عادت های کهنه خود تکیه نکنیم و نچسبیم، سعی کنیم تجریه تازه و جدیدی را داشته باشیم، بدون اینکه بترسیم ریسک کنیم.

البته منظور این نیست که مدام از این شاخه به آن شاخه بپریم، خیر. بلکه سعی کنیم از حاشیه امن خود بیرون بیاییم و با استقبال از تجربیات جدید، حس زنده بودن، پویایی را با فکری نو، در فضایی جدید با موضوعی تازه و مطلب یا ایده ی جدیدی همراه نماییم.

با داشتن دید خلاقانه ، سعی کنیم از شرایط نامساعد پیش آمده در زندگی، بخوبی و در جهت مثبت بیاموزیم و به عبارتی با نکته سنجی بتوانیم از فرصت ها برای افزایش سطح بهره وری خود استفاده نماییم.

هر شخصی، بهترین معمار و سازنده زندگی خود است.

سعی کنیم بعنوان یک نویسنده خلاق از دل اتفاقات روزمره، ایده های ناب را بیابیم و بعنوان محرکی برای روش بهتر نوشتن و تمرین کردن به خدمت خود درآوریم.

نسیم نیکلاس طالب می گوید:

“اگر صبح که از خواب بیدار می شوی تقریبا می دانی امروزت قرار است چگونه سپری شود، تقریبا مرده ای. اگر دقیقا می دانی، کاملا مرده ای.”

پس بیایید از امروز بدنبال یک تجربه کاملا تازه باشیم و به آن فکر کنیم. با فکر کردن به یک موضوع، ایده هایی تازه و نو به ذهنمان خواهد رسید.

سعی کنید خود را مجبور به انجام کاری ننمایید، خیلی راحت و ریلکس اقدام کنید. از یکنواختی خود را برهانید. واقعیت زندگی را بپذیرید و از اوقات خود به بهترین نحو اسنفاده کنید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *