فریبا نبی‌زاده

از نو شروع کن!

خانه » از نو شروع کن!

آیا تا بحال به این مطلب فکر کرده اید که:

چه کارهایی را به خاطر بارها عقب افتادن به کلی رها کرده اید؟

بارها در زندگی همه ما این اتفاق رخ داده که با ذوق و شوق فراوان به دنبال آرزو و آمال خود رفته ایم، اما در نیمه راه به بهانه های مختلفی آنرا رها کرده و ادامه نداده ایم و به عبارتی دلسرد شده و به کلی آن کار را کنار گذاشته ایم.

بعد از مدت ها، دوباره خاطره اش در ذهنمان نقش می بندد اما جرأت و شهامت شروع دوباره آن کار را نداریم.

به نظر شما علت چیست؟

شاید از خودمان خجالت می کشیم، یا شاید بخاطر حرف دیگران و اطرافیان مان حاضر نیستیم که دوباره به آن کار برگردیم.

ممکن است بخاطر عرت نفس پایین، توانایی های خود را کوچک انگاشته و بخود مدام بگوییم که من از عهده اش بر نمی آیم قبلا امتحان کردم و موفق نشده ام حالا هم دیگر نمی توانم و مدام خود را گول بزنیم و به زور به خود تلقین کنیم که از پس اش بر نمی آیم پس بی خیالش.

ترس از شکست و سرخورده شدن، عواملی هستند که باعث عقب کشیدن و رها کردن کارها می شود.

اگر سعی کنیم با اعتماد به نفس کافی و با شجاعت مجدد سراغ کارهایی برویم که در طول زندگی خود آنها را رها کرده ایم و به عبارتی ناتمام گذاشته بوده ایم، می توانیم با روشی صحیح و با کمی حوصله و صبوری به موفقیت برسیم.

گاهی بخاطر اینکه می خواهیم از کاری که شروع کرده ایم خیلی زود به نتیجه دلخواه برسیم و وقتی که این اتفاق نمی افتد کلا همه چیز را کنار می گذاریم. با آگاهی و علم به این موضوع که هر کاری در زمان مناسب خودش به نتیجه خواهد رسید، مسلما کارها با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی پیش خواهند رفت و به سرانجام می رسند.

حال بیایید با هم تمرین نماییم و برنامه ای تدارک ببینیم کارهایی را که نیمه رها کرده ایم لیست کنیم. از بین آنها آن کاری که برایمان از اهمیت و ارزش بیشتری برخوردار است و با انجام دادنش تغییر مثبتی در زندگی ما ایجاد می شود انتخاب نماییم.

حال با تقسیم زمان و انرژی لازمی که باید صرف نماییم تا کار به سرانجام برسد آنرا به سه سطح خرد، متوسط و عالی تقسیم نماییم و شروع کنیم در طی روز با این برنامه ریزی برایش تلاش نماییم ممکن است با صرف روزی ۲۰ دقیقه بتوانید کار را به سطح عالی برسانید مهم این است که شما شهامت انجام این کار را دارید و به عبارتی به خودتان یک فرصت دوباره می دهید تا از توانایی ها و مهارت های خود استفاده نمایید.

اگر همیشه این عبارت تأکیدی  “من می توانم” را برای خود تکرار نماییم، قطعا در هر کاری موفقیت لازم را کسب می کنیم.

 

 

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

4 پاسخ

  1. بسیار مطلب جالب و آموزنده ای بود . همین امروز یک فهرست از کارهای نیمه تمام تهیه میکنم وجمله از شروع دوباره نهراسید را روی برگه ای نوشتم وجلوی چشمم زدم که همواره بیاد داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *