فریبا نبی‌زاده

نقش افکار تازه بر نحوه زندگی ما

خانه » نقش افکار تازه بر نحوه زندگی ما

چقدر در زندگی خود خواهان ایجاد تغییر هستید؟ یا بعبارتی برای بهبود شرایط زندگی خود آیا تلاشی می نمایید؟

اصولا افرادی که سال های سال طبق اصول ثابت و الگوهای پذیرفته شده یکسانی زندگی کرده باشند در میانسالی هم نمی توانند شرایط جدید روز را بپذیرند و کماکان خواهان ادامه زندگی به همان روال سابق هستند. گر چه این اصرار و پافشاری خیلی به نفع شان نخواهد بود.

امروزه، با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، سبک زندگی انسانها تغییر نموده در نتیجه زندگی سنتی جای خود را به زندگی تجملی داده و استفاده از وسایل الکترونیکی و دیجیتالی در بین آحاد مردم مرسوم گردیده و بدین ترتیب همه چیز دستخوش تحولی عظیم شده است.

فرد میانسالی را می شناسم که هنوز قادر به استفاده از تلفن همراه نیست و گرچه فرزندانش برای راحتی و سهولت برقراری ارتباط تصویری خواهان استفاده از این وسیله هستند اما ایشان با بی میلی تلاشی برای یادگیری نحوه استفاده بهینه از این ابزار ساخته دست بشر نیست و می گوید نیازی به این تلفن ندارم من تمام تماسهای خود را با تلفن ثابت انجام می دهم.

اگر افراد دست از کله شقی خود بردارند و خود را با شرایط روز پیرامون خود وفق دهند و اطلاعات خود را بروز نمایند، قطعا در جهت راحتی و خوشبختی بیشتر خود قدم های مثبتی برداشته و به آرامش خواهند رسید.

افکار پوسیده و کهنه قدیمی در پس ذهن افراد، چنان جا خوش می‌کنند که تا خود شخص خواهان دور ریزی آنها نباشد و تا زمانی که نخواهد آنها را کنار بزند مسلما هیچ پیشرفتی در زندگی شان ایجاد نخواهد شد.

البته افراد مسنی هم هستند که با وجود سن و سال بالا هنوز تمایل دارند خودشان رانندگی کنند، پشت دستگاه های صنعتی کار کنند، از کامپیوتر و تلفن همراه استفاده نمایند و خیلی کارهای جالب دیگر که واقعا قابل تحسین است.

داشتن انگیزه، در بروز رسانی اطلاعات افراد، عامل بسیار مهمی است و باعث می شود که خودشان بدنبال یادگیری و کسب مهارت های ضروری هم راستا با پیشرفت تکنولوژی روز باشند.

با تکیه بر آگاهی و دانش خودشناسی می توانیم باورهای غلط خود را که بعضا از گذشتگان به ذهن و افکارمان رسوخ کرده اند، بشناسیم و با تمرین و به مرور انها را با باورهای مثبت و صحیح جایگزین نماییم.

اعتقاداتی که در واقع به ما خورانده شده و عقیده واقعی خود ما نیست. افکار تازه باعث خلق ایده های جدید در زندگی می شوند.

افراد با داشتن ایده های نو، آزادانه برای داشتن زندگی بهتر و سعادتمندی خود تلاش می نمایند و به موفقیت خواهند رسید.

در حالی که افکار فرسوده ،   همچون زنجیری به پا، مانع حرکت و رشد می شوند و مانع رسیدن انسان به تعالی می گردند.

پس سعی کنیم پر افکار خود را به پرواز دربیاوریم تا همچون پرنده ای سبکبال در آسمان آبی آرزوها و امیدها برقصد و به منزل گه مقصود برسد.

 

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

یک پاسخ

  1. افکار پوسیده و کهنه قدیمی در پس ذهن افراد، چنان جا خوش می‌کنند که تا خود شخص خواهان دور ریزی آنها نباشد و تا زمانی که نخواهد آنها را کنار بزند مسلما هیچ پیشرفتی در زندگی شان ایجاد نخواهد شد.

    این موضعی هست که من روز از خودم می پرسم
    ممنون از یاداوری مجدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *