فریبا نبی زاده

راز “قدرت”

خانه » راز “قدرت”

دو روز پیش، با یکی از عزیزانم که خیلی برایم مهم است، صحبت می کردم. از حال و روزش میگفت، از نگرانی ها، مشکلات پیش آمده، خلاصه از آشفتگی ها و اضطراب ها، شب نخوابی ها، اختلافات خانوادگی و …

ابتدا سعی کردم بیشتر شنونده باشم تا گوینده چون اصولا کسی که دلش پر است و ذهن اش درگیر افکار جورواجوراست، بهتر است بسمتی سوق داده شود که بتواند خودش را تخلیه کند. از هر چه که در دل دارد و باعث سنگینی و کلافه گی اش شده، رها شود. انرژی های منفی را بریزد بیرون. به قول بزرگان “خانه تکانی ذهنی” انجام دهد. 

چند ساعتی که با هم بودیم حسابی حرف زد و من هم در بین حرفهایش سعی کردم کمک اش کنم. چون بعضی از آدم ها نه نصیحت پذیر هستند و نه حرف کسی را قبول دارند و فکر می کنند آنچه خودشان می گویند درست تر است و همیشه حق با آنهاست.

این افراد را نباید تأیید کرد بلکه باید بعنوان نظاره گر، همراه شان بود  و بی طرفانه عمل کنی چون اگر متوجه شوند که تو در جبهه مقابل اش هستی دیگر حاضر نیست حتی یک کلمه حرفی به زبان بیاورد و متأسفانه دردی که ازش دوا نکردی بلکه کوهی از دلتنگی در دل اش تل انبار می شود و امیدی را هم که به تو داشته بعنوان کسی که حرفهایش را بشنوی، از دست می دهد و ناامید می شود.

پس بهترین کار در چنین مواقعی،  این است که شنونده خوبی باشیم و بکذاریم شخص با اطمینان خاطر حرفهایش را بزند و خالی شود.

من هم همین کار را کردم خوب که حرفهایش را زد، خودش نظرم را پرسید. سعی کردم با توجه به مطالبی که اخیرا در کتاب “راز قدرت” نوشته خانم راندا برن – ترجمه خانم حمیرا آزادمنش مشغول خواندن هستم، با او صحبت کنم به نظرم خیلی برایش جالب نبود و مرا حواله داد به آینده و گفت الان خیلی گرفتارم و حوصله خواندن این مطالب را ندارم و …

این در حالی بود که تمرین ها و نکته هایی که به او گوشزد کردم بدرد حال و روز الان اش می خورد ولی خب به زور نمی شود کسی را مجبور کرد مگر اینکه شخص خودش بخواهد نسبت به افکار، احساسات و رفتارش تجدید نظر کند و خواهان ایجاد تغییر مثبت در زندگی اش باشد.

گذشت و امروز این شخص پیامکی برایم ارسال نمود مبنی بر اینکه “در قرعه کشی اتومبیل برنده نشده ام اشکالی ندارد احتمالا افرادی که قرعه بنامشان درآمده انرژی مثبت و قدرت تمرکز بیشتری داشته اند و من هم باید این تلاش را بکنم و مثبت تر باشم و تمرکزم را بالا ببرم تا موفق شوم.”

از نوع نگارش اش متوجه شدم که چقدر آرام تر از دو روز قبل شده است و با خودم گفتم خدا را شکر حرفهایی که زدم تأثیر مثبت داشته و توانسته ام تغییری هر چند کوچک در ذهن و احساس اش ایجاد نمایم.

طبق گفته خانم برن در کتاب راز قدرت همه ما انسانها زندگی خود را براساس افکارواحساسات خود می سازیم، خواه احساسمان مثبت باشد و خواه منفی.

قانونه جاذبه بیانگر این است که همه ما دارای قدرتی هستیم درونی که همانند آهن ربا عمل می نماید. اگر احساسمان و افکارمان مثبت باشد مسلما همه خوبیها و انرژی های مثبت را دریافت می کنیم و برعکس اگر شخصی منفی باف باشیم ناخودآگاه افکار و احساسات منفی بر ما مستولی شده و در زندگی بیشتر دچار سختی و مشکل می شویم.

واژه ها و کلماتی که روزانه از ذهنمان می گذرد و بعضا بر زبان جاری می کنیم برای مان بسیار تعیین کننده و سرنوشت ساز خواهند بود.

پس سعی کنیم همیشه مثبت باشیم، در لحظه حال زندگی کنیم، افکار منفی را شناسایی نماییم و از آنها گذر کنیم. سازنده واقعی زندگی خودمان باشیم و روز به روز با انرژی مثبت حال دل خودمان و دیگران را عالی تر نماییم. 

راز داشتن یک زندگی خوب و موفقیت آمیز، داشتن و پروراندن نیروی درونی مان یعنی “عشق” است. اگر به آنچه که دوست داریم و علاقمندیم عشق بورزیم مسلما زندگی خوبی را برای خود و اطرافیانمان رقم می زنیم.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *