فریبا نبی زاده

بیلان یا گزارش عملکرد سال ۱۳۹۹

خانه » بیلان یا گزارش عملکرد سال ۱۳۹۹

اجازه دهید با بیان چند سوال تأمل برانگیز گزارش خود را شروع نمایم:

شما فردی مثبت گرا هستید یا منفی گرا؟ اصولا نیمه پر لیوان را می بینید یا نیمه خالی آنرا؟ فردی غرغرو هستید یا آرام و سر به راه؟ درون گرا هستید یا برون گرا؟ اهل شعاف دادن و بزرگ کردن کارها هستید یا نه بدور از هر گونه خودنمایی کارهای خود را انجام می دهید؟

ممکن است بپرسید خب حالا که چی؟ منظورت از اینهمه صغری و کبری چیدن چیست؟

می خواهم از سالی که چاری است و کم کم به لحظات پایانی آن نزدیک می شویم صحبت کنم. سال ۱۳۹۹ ، سالی پر از فراز و نشیب بود، تلخی های زیادی داشت، سختی داشت.

وجود ویروس کرونا هم که مزید بر علت شد و غیر از برهم زدن روابط خانواده ها و مهمانی ها و جشن ها و مسافرت ها باعث مرگ تعداد زیادی از انسانها در سراسر دنیا شد.

در طول این سالی که بر ما گذشت همه کم و بیش گله و شکایت هایی داریم که هر کدام از دید و منظر خودمان حاکی از سختی و مشقت هایی است که به نحوی با آن دست به گریبان بوده و این دوران سخت را گذرانده ایم. بیماری و مریضی، غم از دست دادن عزیزان، ماندن در خانه و تنهایی و مسایل دیگر.

اما من می خواهم آن روی سکه را هم ببینم، می خواهم نیمه پر لیوان را ببینم. هر کسی یا چیزی دو بعد در وجودش هست همه اش بدی نیست بلکه خوبی ها و محاسنی هم دارد که نباید آنها را نادیده انگاشت.

سال ۱۳۹۹ سال کبیسه است یعنی به جای ۳۶۵ روز ، یک روز نسبت به سالهای گذشته بیشتر است ۳۶۶ روز است که این اتفاق میمون هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد.

همه کارمندان، مدیران و افرادی که بنوعی مشغول بکار هستند به روزهای پایانی سال که نزدیک می شوند می بایست گزارش عملکرد یکساله خود را در قالب یک گزارش پر و پیمان و کامل تحت عنوان “گزارش عملکرد” تهیه و احیانا به مافوق خود ارائه نمایند.

حال به رسم دیرینه می خواهم گزارشی از عملکردم در سال ۱۳۹۹ ارائه نمایم:

سال ۱۳۹۹ سال رسیدن به آرزوی دیرینه ام بود. در نیمه دوم سال توانستم به آنچه که همیشه در گوشه ذهنم بود، برسم و با آشنایی با کلاس استاد شاهین کلانتری و دوستان حوزه نویسندگی، فصلی را در زندگی خود باز کنم که هر روز شاهد رشد و بالندگی خود شوم. لذت رسیدن به آمال و آرزوها بسیار دلنشین است. سال ۱۳۹۹ سال کسب مهارت بود با نوشتن بیشتر توانستم خودم را بشناسم، نقاط ضعف خود و قوت خود را ببینم. تلاش کردم ، روزانه نوشتم، از احساسات خوب و بدم، خاطره هایی که داشتم، نوشتن و بازگو کردن زندگی نامه ام، به اشتراک گذاشتن تجربیات ام، مطالعه و بازنویسی و از همه مهمتر راه اندازی سایت خودم که واقعا همیشه در حسرت داشتن آن بودم اما نمی دانستم از کجا باید شروع کنم تا بالاخره با اعتماد به نفس تصمیم به راه اندازی آن گرفتم و در ۱۷ مهر سکان سایت خود را به دست گرفتم و تا به امروز سعی کردم نسبت به بروز رسانی مطالب آن نهایت سعی و تلاش خود را بنمایم.

فارغ از اینکه چقدر بازدید کننده خواهم داشت، سعی می کنم با تولید محتوای خوب با مخاطبینی که ممکن است هر از گاهی سری به خانه ام بزنند ارتباطی برقرار نمایم و امید دارم که در آینده ای نه چندان دور بتوانم با تولید کتابهای الکترونیکی متعدد و چاپ اولین کتاب خود در سال ۱۴۰۰ بازخوردهایی درخور و قابل ستایش از سایت و محتوای خود بدست آورم.

بر خود می بالم که در طول حدودا ۹ ماه فعالیت نویسندگی از ۱۰ تیر ۱۳۹۹ تاکنون توانسته ام مطالب خود را مطابق با جدول آمار استخراج شده از سایت به شرح ذیل ثبت نمایم.

 

(تعداد ۹۴ نوشته ، ۳۷ برگه و ۱۹۵ دیدگاه)

امیدوارم که این ساعات پایانی سال ۱۳۹۹ بخوبی و خوشی بگذرد و با ورود به سال ۱۴۰۰ فصلی نو و تازه را آغاز نماییم. سالی که نشان از برکت و فراوانی دارد. آرزومندم بتوانم در سال جدید با نوشته های خوب و مفید بیشتر مطالب سایت خود را پربارتر نمایم و همانطور که قبلا هم اعلام کردم کلمه سال جدید خود را ” رشد مضاعف” انتخاب نموده ام و به امید خداوند بتوانم قدم های محکم و با ثباتی را در این راه بردارم.

به امید بهروزی، شادی، صلح و آرامش در جهان. نوروزتان پیروز ایام بکام

 

 

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *