فریبا نبی‌زاده

حس خوب، حال خوب

خانه » حس خوب، حال خوب

همیشه فکر می کردم روز شنبه چون اول هفته است کسی به سر و روی خانه نباید دست بزند و تمیز کاری و جارو کشی و … برای آخر هفته هاست. اما امروز صبح زودتر از زنگ موبایلم بیدار شدم. چای را دم کردم و ظروفهای توی ماشین ظرفشویی را که شب قبل شسته شده بودند در کابینت ها چیدم و میز صبحانه را آماده کردم.

صفحه لب تاب را باز کردم و کلید پاور را روشن کردم. کمی طول کشید تا سیستم بالا آمد صفحه ورد از شب قبل باز مانده بود و به حالت اسلیپ درآمده بود، فورا صفحه را باز کردم و پاراگراف آخر را که روز قبل نوشته بودم مرور کردم و شروع کردم به نوشتن ادامه مطلب چقدر روان و سریع از خودم تعجب کردم.

پسرم ساعت ۸ صبح کلاس آنلاین مدرسه اش شروع می شود و می بایست قبل از بیدار شدن او کارم را به جایی می رساندم که لب تاب را در اختیارش قرار دهم.

از اتاق بیرون آمد و همینطور که چشمانش را بهم می مالید و صبح بخیر گفت، دید که من در حال تایپ سریع هستم و کمی مکث کرد و زد به شانه ام و گفت آفرین به مامان خودم چقدر فعال هستی، چقدر سریع تایپ می کنی کلی ذوق کردم از اینکه شاید توانسته باشم ذره ای تأثیر مثبت بر افکار و اعمالش گذاشته باشم.

خلاصه روزم را خوب شروع کردم. بعد از صرف صبحانه، با یک تصمیم از قبل اخذ شده، یک حرکت تاکتیکی زدم و با کمک همسرم شروع کردیم به تغییر دکوراسیون و چیدمان خانه، خلاصه از سالن شروع کردیم و ماجرا به آنجا تنها ختم نشد بلکه به اتاق کتابخانه و قفسه کتابها و اتاق خواب خودمان کشید.

می توان گفت این اقدام روز شنبه، شروع عملی خانه تکانی قبل از عید نوروز محسوب می شد. کلی تمیزکاری و جمع و جور و جابجایی قفسه ها و … اگر چه روز پرکار و مشغله ای داشتیم و خیلی خسته شدیم، اما از خودم و اقدامی که انجام دادیم راضی هستم.

همیشه شروع یک کار به نظر سخت می آید اما همین که اولین قدم را برداریم، یعنی اقدام به عمل نموده ایم و ادامه ماجرا خودش اتفاق می افتد.

خیلی برایم سخت بود که وسایل ریخت و پاشیده روی تخت رو دوباره در قفسه ها و کشوها جا بدهم اما توانستم و از روز اول هم بهتر چیده شدند.

اگر در کمال صلح و دوستی با خود و با آرامش نسبت به کاری اهتمام ورزیم، قطعا نتیجه کار خوب می شود.

البته ناگفته نماند آخر هفته چهارشنبه جشن تولد پسر عزیزم” آرش” است و وارد سومین سال تین ایچی  (Teenage) خود می شود. چهارده سالگی را بخیری و سلامتی گذرانده و وارد پانزده سالگی خود می شود.

امیدوارم همه جوانان و نوجوانان عزیز کشورمان در هر کجای این سرزمین که هستند، موفق و پیروز باشند و بتوانند آینده درخشانی همراه با سلامتی و شادی داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

9 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *