هوشیارگری کنید

چند وقت پیش استاد شاهین کلانتری کتابی را معرفی کردند و قسمت هایی از آن را در برنامه لایو هفتگی برای گروه خواندند . عنوان کتاب ” نقشه های شیطانی ” بود.

از آنجایی که مطالب آن کتاب خیلی ساده و روان بیان شده بود و به دل می نشست، تصمیم گرفتم آنرا خریداری نمایم. با کمی جستجو توانستم آنرا از کتابفروشی حنا بصورت اینترنتی خریداری نمایم.

حال کتاب را در اختیارم دارم. هر از گاهی برگی از آنرا مطالعه می نمایم.

نویسنده کتاب “هیو مک لیود” بسیار مطالب آموزنده و مفیدی را بیان نموده است.

در فصلی از این کتاب آمده: “هوشیارگری کنید” بدین معنا که به هر طریقی که بتوانیم عزیزان و اطرافیان مان را از خواب غفلت بیدار کنیم و آنها را بدرستی هدایت نماییم.

معمولا افرادی که این ذات خدادادی را دارند افرادی هستند که حس خوب بودن شان را براحتی به دیگران منتقل می نمایند و با انرژی مثبت خود به دیگران انگیزه بهتری برای زندگی بهتر می دهند.

با حرف های خوبی که به شما می زنند دنیای روشنی را برایتان نمایان می کنند و گویی قابلیت های درونی شما را بهتر از خودتان می بینند و سعی می کنند با تشویق شما و با بیان و ابراز توانایی هایتان شما را قوی تر نموده و به سمت جلو سوق دهند و شما را بخوبی وادار به انجام کارهایی نمایند که خودتان هم فکرش را نمی کردید.

خلاصه بودن چنین افرادی در دور و برمان نعمت محسوب می شود و باعث پیشرفت و رشد همه جانبه ما می شوند.

از نظر نویسنده کتاب نقشه های شیطانی، هنرمندان بزرگی همچون پیکاسو، بتهوون، پارکر یا رهبران مذهبی مثل مسیح (ع)، گاندی، مادر ترزا و حضرت محمد (ص) و یا حتی چهره های اجتماعی چون مارگارت تاچر، استیو جابز و چرچیل و … می توانند هوشیارگر باشند.

البته که الزامی نیست که حتما از این دسته افراد باشند بلکه یک فرد هوشیارگر فارغ از شغل اش می تواند حتی یک منشی، پیشخدمت یا راننده اتوبوس باشد.

چنین افرادی روحیه تلاش و کوشش را در افراد همنوع خود بیدار کرده و اجازه نمی دهند که دوباره به حالت رخوت و خواب برگردیم و مدام با زمزمه ها و نجواهای ارشاد گونه شان ما را به راه راست و درست هدایتگر هستند.

سعی کنیم با توجه به تجربیات و آگاهی خود دیگران را ترغیب کنیم برای زندگی بهتر. برای اینکه بتوانند از توانمندی های خود بهتر استفاده نمایند و در جهت رشد و شکوفایی خود و دیگران آنها را به کار ببندند.

از همین الان تصمیم بگیریم که یک فرد هوشیارگر باشیم و دیگران را آگاه سازیم و از آنها هم بخواهیم که هوشیارگر قهاری باشند.

خوشحالم اگر شما هم جزء این گروه هستید. از صمیم قلب باور دارم بهترین شکل زندگی این است که بتوانید دیگران را به قابلیت هایی که دارند، آگاه کنید. نسل بشر به شما نیاز دارد درست مثل گل ها که به تابش نور خورشید نیازمندند.

به امید دنیایی سرشار از زیبایی و فردایی بهتر.

 

به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
پست های مرتبط

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.