فریبا نبی زاده

راه رسیدن به موفقیت

خانه » راه رسیدن به موفقیت

آیا تا بحال شده کاری را بخواهید انجام دهید ولی ندانید عاقبت چه خواهد شد؟ یا نه، قبل از شروع به کار، نتیجه را می دانید و برایش از ابتدا برنامه ریزی می کنید؟

مسلما برای شروع هر کاری باید بهترین و صحیح ترین قدم ها را برداریم ، برنامه ریزی کنیم و هدفمند پیش رویم تا موفق شویم.

تمرکز روی هدف، عامل اصلی برای کسب موفقیت در کار است. همانطور که می دانید افراد موفق بسیار پرتلاش، کوشا، متمرکز روی کار موردنظرشان هستند و در واقع از حداکثر توان ذهنی شان برای رسیدن به نتیجه عالی مایه می گذارند و به نوعی کار عمیقی انجام می دهند که افراد عادی از انجام آن عاجز هستند و این وجه تمایز افراد موفق با افراد ناموفق است.

افراد موفق فقط و فقط روی یک کار متمرکز می شوند و از چند کارگی گریزان هستند چون در آن صورت تمرکزشان کمتر، میزان بازدهی کارشان کاهش پیدا می کند و مجبور هستند وقت بیشتری را صرف انجام کارها بکنند.

خانم اپرا وینفری ۵ قانون موفقیت را اینچنین بیان می کند:

به کارهای زیاد فکر نکنید، فقط کافی است بدانید قدم صحیح بعدی شما چیست.

شانسی وجود ندارد از قبل خودتان را برای تصاحب فرصت ها آماده کنید.

وظیفه اصلی شما این است که روی خودتان کار کنید و خودتان را به کمال برسانید.

زمان خود را برای چک کردن یا کنترل کردن رقبای خود هدر ندهید چون موضوع این نیست که بقیه چکار می کنند بلکه موضوع اصلی این است که شما چکار می کنید.

بعد از رسیدن به موفقیت احتمالا برخی از دوستان خود را از دست میدهید اما این فرصت را خواهید داشت که دوستان بهتری بیابید.

بنابراین سعی کنیم اولین قدم را استوار برداریم همیشه شروع کار با مقاومت ذهن درگیر هستیم به محض اینکه استارت کار زده شود مسلما مراحل بعدی کار طبق برنامه ریزی و هدف گذاری به جلو پیش می رود فقط کافی است که تمرکز داشته باشیم، با حرف و عمل دیگران از مسیر خود منحرف نشویم و به قول بزرگترها سرمان به کار خودمان گرم باشد تا با تمرین و مداومت در کار پیروزمندانه به سکوی تعالی برسیم.

لازم نیست حتما عالی باشیم تا شروع کنیم، ولی حتما باید شروع کنیم تا بتوانیم عالی باشیم.

رمز موفقیت در هر کاری شجاعت و جسارت به خرج دادن برای شروع آن کار  است.

بعنوان یک نویسنده فقط روی کار نوشتن خود تمرکز می کنم و تا می توانم از کمال طلبی دوری می نمایم و با تمام کمی و کاستی خود سعی می کنم بنویسم تا بهترین ها برایم اتفاق بیافتد. با فکر کردن و دست روی دست گذاشتن هیچ اتفاق خوبی برایم رقم نمی خورد پس با اعتماد به نفس بهترین تلاش خود را می کنم تا رسالت خودم را که همانا آموزش و پرورش است در جهت خودشناسی و رشد و توسعه بهتر خودم به سرانجام برسانم و بتوانم به همنوع خودم کمک و خدمتی نمایم.

به همین منظور اقداماتی را که لازم است برای بهتر شدن و کسب مهارت بیشتر خودم بکار می گیرم.به عنوان نمونه در دوره های آموزشی شرکت می کنم که در جهت بهبود تخصص و کارم برایم مفید و لازم است.

اخیرا در دوره مجازی تمرکز و توجه ده برابری به استادی جناب آقای ملکلو شرکت نموده ام که بسیار مفید و مؤثر بوده است و توانسته ام متمرکز تر بر روی هدف اصلی ام که همانا نوشتن روزانه و بروزرسانی سایت ام است عمل نمایم.

جا دارد از تلاش ایشان و محتوای آموزشی که در این دوره ارائه می نمایند کمال تشکر را داشته باشم ضمنا توصیه می نمایم دوستانی که هنوز موفق به حضور در این کلاس آموزشی نشده اند حتما پیگیر باشند و در دوره آتی ایشان شرکت نمایند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به پیچ اینستاگرام ایشان به نشانی ali_malekloo@ مراجعه نمایید.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *