فریبا نبی‌زاده

بهترین خودت باش!

خانه » بهترین خودت باش!

اراده کنید جزو بهترین‌ها شوید. وقتی در حیطۀ کاری خود یکی از بهترین‌ها شوید، پول خود به خود به سوی شما سرازیر خواهد شد.

-دن میچل

در دوران کودکی “بهترین بودن” به زور و اجبار والدین یا تلقین های بزرگترها مثل آموزگار یا خاله، عمه و دایی، باعث می شد که کاری را صرفا بخاطر اینکه از تو خواسته اند انجام دهی و سعی کنی بهترین و نفر اول شوی و با این کار به نوعی خواسته یا ناخواسته تو را به ورطه کمالگرایی سوق می دادند و اگر احیانا خلاف آن اتفاق می افتاد و تو شاگرد موفقی نبودی و نمره کمتر از بیست می گرفتی یا خودت شکست را تجربه می کردی چنان دچار استرس و ناامیدی و سرخوردگی می شدی که گویی پتکی بر سرت کوبیده شده است و دیگر توان و روی دوباره شروع کردن را نداشتی.

اما “دن میچل” از “اراده” صحبت می کند و زمانی که تو تصمیم می گیری به میل و رغبت خودت دست به انجام کاری بزنی که هم به آن علاقه داری و هم مهارت و تخصص آن کار را داری, دیگر هیچ کسی یا چیزی نمی تواند تو را مجبور به انجام دادن یا ندادن آن کار وا دارد.

بلکه تو از روی حس همدلی و کمکی که می خواهی به دیگران نمایی با خلوص, بهترین کار را انجام و ارائه می دهی. خواه جنبه آموزشی داشته باشد و خواه تولید محصول. از زمان و وقتی که صرف می کنی و نتیجه ای که حاصل می شود هم خودت راضی و خوشنود هستی هم دیگران.

با انجام دادن کار به بهترین نحو, حس مفید بودن در تو رشد می کند, به تو انگیزه می دهد تا با قدرت بیشتری به کار مورد علاقه ات بپردازی و ادامه دهی.

موتور حرکتت به سمت رشد و تعالی فعال تر شده و تو را به سعادت و خوشبختی می رساند. مسلما در ازای کاری که انجام داده ای و وقتی که صرف کرده ای یک ارزش افزوده ای برای شما ایجاد شده است که بصورت نقدی و مالی (پول) باعث درآمدزایی می شود.

حالا تو با مهارت و تخصصی که داری، در بین هم رده های خودت یک سر و گردن بالاتر ایستاده ای و کم کم افراد (مشتریان) بر مهارت و نوع کار شما آگاهی و شناخت پیدا می کنند و قطعا شما خیلی زود، حوزه کسب و کار خود را پیدا کرده و براحتی خواهی توانست گوشه بازار هدف را از آن خود نمایی و به عرضه خدمات و محصول خود بپردازی که در ازای آنها مشتریان بالقوه شما به بالفعل تبدیل شده و با رضایت کامل به شما پول و حق الزحمه خواهند پرداخت.

بدین ترتیب موجبات خوشحالی شما فراهم می گردد.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *