شادمانه زندگی کن

چخوف می گوید:

“اگر می خواهید روی هنر خود کار کنید،

روی زندگی خود کار کنید.”

همه ما دوست داریم زندگی خوب و آرامی داشته باشیم. صبح که از خواب بر می خیزیم در تلاش هستیم که یک روز ایده آل و فوق العاده را برای خود و خانواده رقم بزنیم.

اما، گاهی هر چه تلاش می کنیم، بی فایده است مثل این است که درجا زده ایم دقیقا مثل کسی که ساعت ها روی ترد میل در حرکت است اما به مقصد نمی رسد.

اینجاست که باید کمی تأمل نماییم و ببینیم بهترین راه کار چیست؟

برای اینکه بتوانیم شادمانه زندگی کنیم و روزها، ماه ها و حتی سالها بخوبی و خوشی از زندگی خود لذت ببریم، لازم است این سه رکن اساسی را بشناسیم:

  • کاری برای انجام دادن
  • کسی برای دوست داشتن و عشق ورزیدن
  • امید به آینده ای بهتر

منظور از کار، حرفه یا شغل روتین روزانه نیست بلکه کاری که به شما حس مفید بودن بدهد، مورد علاقه تان باشد، بعنوان سرگرمی و تفریح به آن بپردازید، یا جنبه هنری داشته باشد مثل موسیقی، نقاشی، خطاطی، نجاری و …

کاری که به زندگی شما معنا بدهد و زندگی را برایتان شادتر نماید.

گاهی حتی نوشتن، می تواند حس خوبی به شما بدهد. داشتن یک وبلاگ شخصی یا یک پیج اینستا و تلگرام می تواند به شما انگیزه ای بدهد تا بتوانید دانسته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، با افراد هم سنخ خودتان در تعامل بیشتری باشید، این کار باعث می شود که شما احساس مفید بودن کنید و اینکه بتوانید حتی با مطلبی که نوشته اید و به اشتراک گذاشته اید مشکل دیگری را حل کنید.

ممکن است این کار درآمدی برای شما نداشته باشد اما آینده روشنی خواهید داشت اگر بطور منظم و هدفمند به آن بپردازید چه بسا به درآمد مطلوب هم برسید.

رکن دوم دوست داشتن کسی است در زندگی ممکن است افراد نزدیک خانواده باشند مثل پدر، مادر ، خواهر و برادر، شریک عاطفی، همسر و فرزند یا حتی یک حیوان خانگی.

انسان بواسطه حس دوست داشتن و قدرت ابراز عشق می تواند زندگی خود را شادتر نماید. هر چه در برقراری تعاملات و روابط درست انسانی بهتر عمل نماید، شادمانه تر زندگی خواهد کرد.

داشتن روابط درست، باعث می شود که قدرت ایده پردازی ما تقویت شود و مدام در تلاش باشیم تا بتوانیم این تعاملات را ارتقا داده و روابط را به نحو درستی بهبود بخشیم.

رکن سوم امید است. اصولا انسانها بواسطه هدفی که دارند و امیدی که به آینده دارند تلاش و فعالیت می نمایند.

داشتن دغدغه ای که به شما حس خوبی بدهد و شما را مجاب نماید که بخاطر رسیدن به آن بیشتر تلاش کنید و امیدوار باشید که حتما به آن دست خواهید یافت.

مثل یک ورزشکار که خود را برای مسابقات جهانی آماده می کند و امید دارد که بتواند با برنده شدن در مسابقات، کسب مقام نماید پس با تمام وجود خود تلاش می کند و امید به آینده درخشان باعث می شود که هر روز بهتر از دیروز خود باشد و همین حس باعث می شود که زندگی را برای خودش زیباتر و شادتر کند.

یا دانش آموزی را در نظر بگیرید که برای امتحانات پایان سال، خود را آماده می کند، تلاش می کند متحمل سختی می شود اما امید دارد که با قبولی می تواند به کلاس بالاتر راه یابد و هنگامی که نتیجه قبولی خود را دریافت می کند زندگی برایش شیرین تر می شود.

پس امید به آینده ای بهتر، باعث می شود که همواره در راهی درست قدم برداریم و زندگی را برای خود و فرزندانمان شادتر بیافرینیم.

به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
پست های مرتبط

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.